09221900739 (پشتیبانی 24ساعته)

02166090515

تهران، میدان تیموری،کوچه گلستان،پلاک2، ساختمان دوم پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی شریف
09221900739 (پشتیبانی 24ساعته) 02166090515  

مشاوره رایگان

جهت مشاوره برای پوشاک ضد تعریق فرم مقابل را تکمیل نمایید

درمان خانگی عرق سرد - کوال

درمان خانگی عرق سرد

در این مقاله از کوال قصد داریم به معرفی شیوه های درمان خانگی عرق سرد به ویژه برای زنان بپردازیم. اما قبل از آن لازم است که به طور کلی شما را با مفهوم عرق سر آشنا نماییم، با ما همراه باشید.

عرق سرد نوعی عرق کردن غیر طبیعی است که بدون اینکه محیط اطراف فرد چقدر سرد یا گرم باشد، به صورت ناگهانی احساس سردی می کند. عرق سردهنوز به طور کامل شناخته شده نیست و به عنوان یکی از رموز پزشکی است.

برای آشنایی با لباس های ضد عرق و کاربرد آن ها به این صفحه از وبسایت کوال مراجعه کنید: پوشاک ضد تعریق

عرق سرد

منظور از عرق سرد، عرق ریختنی است که رخ دان آن به علت گرما نمی باشد. عرق سرد واکنش بدن به استرس‌های موجود اتفاق می افتد. در بعضی موارد عرق سرد به عنوان نشانه ای از بروز سکته است.

در شرایط عادی انسان به دلیل انجام فعالیت‌های سنگین نظیر دویدن، پریدن، بلند کردن اجسام سنگین عرق می‌کند اما در نظر داشته باشید که عرق سرد به‌صورت ناگهانی اتفاق می‌افتد و همراه  با افزایش دمای بدن نیست.

بعضی مواقع، هنگامیکه در تلاش برای خوابیدن هستید، دچار تعریق می‌شوید، به این عرق‌ریزی، عرق شبانه می‌گویند، اما بین عرق سرد و عرق شبانه هیچ تفاوتی وجود ندارد.

البته ناگفته نماند که برای عرق سرد درمان خاصی وجود ندارد. به منظور کنترل کردن آن بایستی عوامل تاثیرگذار درایجاد تعریق را برطرف نمایید. به عنوان نمونه در صورتی که کوتاهی نفس باعث عرق کردن باشد، دریافت اکسیژن می‌تواند عرق ریختن را متوقف کند. در واقع، عرق سرد یک بیماری نیست بلکه می تواند به عنوان هشداری به منظور وجود دیگر بیماری ها باشد. مشاهده عرق سرد می‌تواند به شما در پیدا کردن علت بیماری آن کمک کند. تمام آنچه باعث ایجاد استرس در بدن می‌شود، می‌توانند به عرق سرد منجرشوند. با توجه به دلیل عرق سرد، روش درمان آن نیز متفاوت است.

آشنایی با محصولات در این رابطه پیشنهاد می شود: پد ضد عرق

عرق سرد - کوال

دلایل رایج عرق سرد

اگر میخواهید درمان خانگی عرق سرد را بیابید می توانید در ابتدا با دلایل آن آشنا شوید تا بتوانید آن را درمان کنید.

دلایل رایج عرق سرد - کوال

شوک

شوک موجب کم شدن سرعت جریان خون به سمت مغز و دیگر اعضای بدن می‌شود. در نتیجه مغز اکسیژن و مواد مغذی کمتری را دریافت می کند و در نتیجه استرس در فردبه وجود می آید.

توجه داشته باشید که شوک می‌تواند جان انسان را به خطر اندازد و عرق سرد یکی از علایم تشخیص شوک‌شدن فرد می‌باشد. از دیگر علایم شوک می‌توان به ضربان قلب تند، تندی نفس و رنگ پریدگی اشاره کرد.

حمله قلبی

حمله قلبی می‌تواند به عرق سرد منجر شود. در صورتی که درد یا فشار در ناحیه قفسه سینه، گردن یا بازو همراه با عرق سرد دارید، فوراً با اورژانس تماس بگیرید. مدت زمانی که منتظر رسیدن اورژانس هستید می‌توانید یک آسپرین جویدنی مورد استفاده قرار دهید.

ترس و اضطراب

ترس و اضطراب، بارزترین علت ایجاد استرس در فرد است. هر فعالیت استرس‌زایی که فرد در طول روز داشته باشد می‌تواند موجب عرق سرد شود.

سنکوپ

سنکوپ کردن به نوعی افت فشار خون گفته می شود که باعث غش کردن و عرق سرد می‌شود. بیشتر افرادی که به سنکوپ دچار می‌شوند، علائمی همچون عرق سرد و حالت تهوع و سرگیجه به همراه دارند. در این شرایط بایستی به سرعت با فوراً اورژانس تماس بگیرید.

درمان خانگی عرق سرد

درمان خانگی عرق سرد می‌تواند به کنترل این مشکل کمک کند. عرق سرد وقتی رخ می‌دهد که بدن به طور طبیعی تعریق کند اما عرق تولید شده خنک نشود و باعث ایجاد احساس ناراحتی و افزایش رطوبت در پوست می‌شود. در ادامه، چند تا از روش‌های درمان خانگی عرق سرد را معرفی می‌کنم:

1. **استفاده از پوشاک مناسب:** انتخاب پوشاک تنفس‌پذیر و مناسب برای آب و هوا و فعالیت‌های خود می‌تواند به کنترل عرق سرد کمک کند. از جلوگیری از استفاده از لباس‌های اندام‌گرمی پنبه‌ای یا مصنوعی در فصول گرم خودداری کنید.

2. **استفاده از پودر تالک:** استفاده از پودر تالک در مناطقی که به طور خاص به عرق سرد معرض هستند، می‌تواند کمک کند. این پودر موجب خشک شدن پوست و جلوگیری از ایجاد رطوبت اضافی می‌شود.

3. **تغذیه سالم:** مصرف مواد غذایی با تعادل املاح معدنی مانند سدیم و پتاسیم می‌تواند به تنظیم تعادل الکترولیتی در بدن کمک کند. از مصرف مواد غذایی با افزایش نمک در میزان معقول خودداری کنید.

4. **تمرین و ورزش منظم:** ورزش منظم می‌تواند به تنظیم تعادل عرق در بدن کمک کند. با انتخاب ورزش‌هایی که می‌توانید در آن‌ها عرق کنید و پس از آن شستشوی مناسب انجام دهید، می‌توانید از عرق سرد جلوگیری کنید.

5. **استفاده از تکنیک‌های آرام‌بخشی:** استفاده از تکنیک‌های مثل مدیتیشن، یوگا یا تمرینات آرام‌بخشی می‌تواند به کاهش استرس و اضطراب کمک کند و از عرق سرد پیشگیری کند. استرس و اضطراب ممکن است باعث افزایش تولید عرق سرد شوند.

6. **مصرف آب به میزان کافی:** مطمئن شوید که به اندازه کافی آب می‌نوشید. آب ممکن است به کنترل دمای بدن و تعادل عرق کمک کند.

7. **مراقبت از پوست:** نگهداری پوست تمیز و خشک می‌تواند از تولید عرق سرد کمک کند. با استفاده از صابون‌های خنک کننده و مرطوب‌کننده‌های مناسب پوست، می‌توانید پوست خود را ترتیب دهید.

اگر عرق سرد مشکلی برای شما تبدیل شده و به میزان زیادی در زندگی روزمره تاثیر می‌گذارد، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید. در برخی موارد، درمان‌های پزشکی ممکن است لازم باشد تا عوارض احتمالی را کاهش دهد.

اگر عرق سرد به مشکل تبدیل شده یا در طی زمان به نکته مشخصی وابسته می‌شود، می‌توانید با پزشک مشورت کنید تا علت دقیق و راه‌های درمان متناسب را تعیین کنید. در بعضی موارد، ممکن است عرق سرد ناشی از مشکلات پایه‌ای دیگری باشد که نیاز به تشخیص و درمان دارد.

همچنین، اگر عرق سرد شما به علت عواملی مثل استرس، اضطراب، یا انجام فعالیت‌های شدید اتفاق می‌افتد، می‌توانید به مراقبت از سلامت عاملیتان توجه کنید. این شامل تمرین منظم، مدیتیشن یا تکنیک‌های آرام‌بخشی برای کاهش استرس و اضطراب، و رعایت یک رژیم تغذیه‌ای سالم است.

در کل، درمان عرق سرد به میزان زیادی بستگی به علت اصلی و شدت مشکل دارد. بهترین راهکار برای مدیریت عرق سرد، اقداماتی است که به تنظیم دمای بدن و تعادل عرق کمک کنند و از تأثیرات ناخواسته آن بر روی راحتی شما جلوگیری کنند.

با توجه به نوع علت عرق سرد، گزینه درمانی متفاوتی وجود دارد که با رعایت کردن آنها می توان از رخ دادن عرق سرد جلوگیری کرد که این گزینه ها عبارتند از:

 • سیگار نکشیدن
 • به‌صورت منظم ورزش کردن
 • مصرف کردن مایعات زیاد در طول روز
 • کنترل استرس و به کارگیری از تکنیک‌های ریلکس کردن
 • سرگرم نگه داشتن خود به منظور کاهش استرس در هنگام عرق سرد
 • پوشیدن لباس راحت، کم کردن نور، کاهش دمای محیط در هنگام خوابیدن)
 • پرهیز از خوردن غذا قبل از خواب

درمان خانگی عرق سرد - کوال

درمان خانگی عرق سرد مخصوص خانم ها

عرق کردن واکنش کاملا طبیعی بدن در مقابل حرارت بالا برای تنظیم دمای آن است. اما در برخی موارد احتمال دارد فرد به علت های گوناکگونی با تعریق سرد مواجه شود.

توجه داشته باشید که عرق سرد احتمال دارد زنگ خطری برای وجود یک بیماری و مشکل در فرد محسوب شود که اغلب این نوع عرق سرد در بعضی از نقاط بدن رخ می دهد.

 •  از جمله شیوه های خانگی درمان عرق سرد به شرح زیر می باشد:
 • مدیریت استرس و تمرین ورزش‌ها و تکنیک‌های آرامش بخش نظیر یوگا
 • عوض کردن محیط خواب و مورد استفاده قرار دادن لباسهای گشاد و راحت
 • مصرف نکردن غذا پیش از خواب یا به حداقل رساندن مصرف غذا در موقع شام
 • فراهم کردن آب مورد نیاز بدن در طول روز به میزان کافی

و بسیاری موارد دیگر.

درمان خانگی عرق سرد برای خانم ها - کوال

تعدادی از گیاهان دارویی به منظور درمان خانگی عرق سرد در زنان مورد استفاده قرار می گیرد که این گیاهان به شرح زیر می باشند:

مارچوبه

همچنین مارچوبه در بین گیاهان دارویی به منظور درمان عرق کردن زیاد بدن بکار برده می شد. مارچوبه دارای ماده شیمیایی است که تا مقدار زیادی میزان تعریق بدن را کم می کند.

نارون کوهی

گیاه نارون کوهی یک رطوبت دهنده قوی است که برای پوست مورد استفاده قرار می گیرد. البته این گیاه برای درمان جای نیش حشرات، تحریکات پوستی و کبودی‌ها استفاده می شود و همینطور این گیاه در کاهش عرق تاثیر گذار است.

مریم ‌گلی

مریم ‌گلی به آرامش اعصاب کمک می‌کند و این گیاه یکی از بهترین داروهای گیاهی در درمان تعریق بیش از حد است. گیاه مریم گلی دارای دو ماده تیامین و منیزیم  است که در کاهش استرس‌های احساسی و فیزیکی تاثیرگذار است.

گیاه دارویی بابا آدم

این گیاه دارویی نیز به سیستم غدد درون‌ریز و سیستم لنفاوی کمک می نماید. بابا آدم موجب می شود تا بخشی از مایعات بدن به جای خروج از طریق پوست، از طریق غده‌های لنفاوی به کلیه‌ها و روده‌ها هدایت شوند. در اینجا است که گیاه بابا آدم با عرق کردن مقابله می کند و می تواند یکی از بهترین گزینه ها برای درمان خانگی عرق سرد باشد.

گیاهان دارویی برای درمان عرق سرد - کوال

نکته: نوع دیگری عرق سرد نیز وجود دارد که تنها در خواب اتفاق می افتد و علت مختلفی نیز میتواند داشته باشد. به‌طورکلی می‌توان گفت که به منظور درمان عرق سرد مراجعه کردن به پزشک متخصص جهت ارزیابی مشکل پیش‌آمده امری بسیار مهم است و حتما بایستی آزمایشات لازم بررسی شوند. درمان به طور کامل به عواملی که باعث ایجاد عرق سرد شده‌اند، بستگی دارد.

از شما عزیزان که تا پایان این مقاله با ما همراه بودید، متشکریم.

 

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۴.۳ از ۵
از مجموع ۶ رای

بادی پوش زنانه ضد تعریق

قیمت اصلی 658,000 تومان بود.قیمت فعلی 598,000 تومان است.
بادی پوش مختص افرادی است که در ناحیه جلویی بدن (شکم و قفسه سینه)  تعریق دارند در ناحیه شکم و قفسه سینه این لباس از کوال فابریک استفاده شده است به گونه ای که عرق را به خود جذب کرده و مانع نشت ان بر روی لباس میشود در قسمت پشت و کمر و زیر بغل تا پهلوهای لباس  برای خنکی بیشتر از پارچه توری اسپیسر استفاده شده است. قابلیت تنفس پذیری بالای این پوشاک باعث میشود هوا از لباس جریان داشته باشد و بدن دم نکند. دارای سوپر جاذب دئودورایزر ضد بوی عرق تولید شده با فناوری SPL کوال فابریک ممانعت از شوره بر روی لباس برای شستشو نیز همانند یک لباس میتوان از ماشین لباسشویی استفاده کرد و یا با دست در آب سرد و یا گرم شستشو داد. و اما، این پوشاک مناسب چه کسانی نیست؟ این پوشاک برای افرادی که بیش از حد احساس گرما میکنند و میخواهند تمام روز ار این پوشاک استفاده کنند، شاید مناسب نباشد.

بادی پوش مردانه – تن پوش ضد تعریق

قیمت اصلی 658,000 تومان بود.قیمت فعلی 598,000 تومان است.
بادی پوش مختص افرادی است که در ناحیه جلویی بدن (شکم و سینه) دارند در ناحیه  جلوی این لباس از کوال فابریک ضد تعریق استفاده شده است به گونه ای که عرق را به خود جذب کرده و مانع نشت آن بر روی لباس میشود در قسمت پشت و کمر و زیر بغل تا پهلوهای لباس  برای خنکی بیشتر از پارچه توری اسپیسر استفاده شده است. قابلیت تنفس پذیری بالای این زیرپوش  باعث میشود هوا از لباس جریان داشته باشد و بدن دم نکند. دارای سوپر جاذب دئودورایزر ضد بوی عرق تولید شده با فناوری SPL کوال فابریک ممانعت از ایجاد شوره بر روی لباس برای شستشو نیز همانند یک لباس میتوان از ماشین لباسشویی استفاده کرد و یا با دست در آب سرد و یا گرم شستشو داد. و اما، این پوشاک مناسب چه کسانی نیست؟ این پوشاک برای افرادی که بیش از حد احساس گرما میکنند و میخواهند تمام روز از این مدل پوشاک استفاده کنند، شاید مناسب نباشد.

بسته دو عددی پد ضدتعریق

456,000 تومان465,000 تومان
 • ضد تعریق و مانع نشت عرق بر روی لباس
 • دارای سوپر جاذب های بوی عرق
 • بسیار نازک، کم ضخامت و تنفسی
 • قابل شستشو، همانند یک لباس میتوان از ماشین لباسشویی استفاده کرد و یا با دست در آب سرد و یا گرم شستشو داد.
 • ممانعت از شوره بر روی لباس

بک پوش زنانه ضد تعریق

قیمت اصلی 658,000 تومان بود.قیمت فعلی 598,000 تومان است.
بک پوش مختص افرادی است که در ناحیه پشت کمر تعریق دارند در ناحیهپشت کمر این لباس از کوال فابریک استفاده شده به گونه ای که عرق را به خود جذب کرده و مانع نشت ان بر روی لباس میشود در قسمت جلویی آن و زیر بغل تا پهلوها برای خنکی بیشتر از پارچه توری اسپیسر استفاده شده است. قابلیت تنفس پذیری بالا که باعث میشود هوا از لباس جریان داشته باشد و بدن دم نکند. دارای سوپر جاذب دئودورایزر ضد بوی عرق تولید شده با فناوری SPL کوال فابریک ممانعت از شوره بر روی لباس برای شستشو نیز همانند یک لباس میتوان از ماشین لباسشویی استفاده کرد و یا با دست در آب سرد و یا گرم شستشو داد. و اما، این پوشاک مناسب چه کسانی نیست؟ این پوشاک برای افرادی که بیش از حد احساس گرما میکنند و همچنین میخواهند در تمام طول روز از این لباس استفاده کنند، شاید مناسب نباشد.

بک پوش مردانه ضد تعریق

قیمت اصلی 658,000 تومان بود.قیمت فعلی 598,000 تومان است.
بک پوش مختص افرادی است که در ناحیه  پشت کمر تعریق دارند در ناحیه پشت کمر این لباس از کوال فابریک استفاده شده است  به گونه ای که عرق را به خود جذب کرده و مانع نشت «ن بر روی لباس میشود. در قسمت جلویی لباس و زیر بغل تا پهلوها برای خنکی بیشتر از پارچه توری اسپیسر استفاده شده است. قابلیت تنفس پذیری بالا که باعث میشود هوا از لباس جریان داشته باشد و بدن دم نکند. دارای سوپر جاذب دئودورایزر ضد بوی عرق تولید شده با فناوری SPL کوال فابریک ممانعت از ایجاد شوره بر روی لباس برای شستشو نیز همانند یک لباس میتوان از ماشین لباسشویی استفاده کرد و یا با دست در آب سرد و یا گرم شستشو داد.   و اما، این پوشاک مناسب چه کسانی نیست؟ این پوشاک برای افرادی که بیش از حد احساس گرما میکنند و میخواهند در تمام طول روز لباس را بپوشند، شاید مناسب نباشد

بوگیر الکتریکی حیوانات

قیمت اصلی 2,750,000 تومان بود.قیمت فعلی 2,200,000 تومان است.
دارای یونایزر کاملا بی صدا دارای فن سیرکولیشن هوا شامل 10 عدد فیلتر سوپر جاذب بوهای نامطبوع دارای یک عدد کابل USB

بوگیر الکتریکی خودرو

قیمت اصلی 2,750,000 تومان بود.قیمت فعلی 2,200,000 تومان است.
دارای یونایزر کاملا بی صدا دارای فن سیرکولیشن هوا شامل 10 عدد فیلتر سوپر جاذب بوهای نامطبوع دارای یک عدد کابل USB

بوگیر الکتریکی سرویس بهداشتی کوال

قیمت اصلی 2,750,000 تومان بود.قیمت فعلی 2,200,000 تومان است.
دارای یونایزر کاملا بی صدا دارای فن سیرکولیشن هوا شامل 10 عدد فیلتر سوپر جاذب بوهای نامطبوع دارای یک عدد کابل USB
فروشگاه
0 لیست علاقه مندی ها
0 مورد سبد خرید
حساب من

مشاوره رایگان

جهت مشاوره برای پوشاک ضد تعریق فرم مقابل را تکمیل نمایید