09221900739 (پشتیبانی 24ساعته)

02166090515

تهران، میدان تیموری،کوچه گلستان،پلاک2، ساختمان دوم پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی شریف
09221900739 (پشتیبانی 24ساعته) 02166090515  

مشاوره رایگان

جهت مشاوره برای پوشاک ضد تعریق فرم مقابل را تکمیل نمایید

فیلتر تصویه هوا

زمان تعویض فیلتر دستگاه تصفیه هوا

امروزه به طور معمول در شهرهایی که آلودگی هوا وجود دارد،دستگاه تصفیه هوا مورد استفاده قرار میگیرد. در این مقاله قصد داریم به توضیح درباره زمان تعویض فیلتر دستگاه تصفیه هوا بپردازیم، با ما همراه باشید.

با ورود اکثر افراد به زندگی شهرنشینی، با تمام خوبی هایی که می توان برای آن در نظر گرفت اما از عیب هایی که برای انسان ها به همراه داشته است نمی توان چشم پوشی کرد.

آلودگی های گوناگونی که در جریان زندگی شهر بسیاری از افراد و محیط را فرا گرفته است، موجب شده تا برای پاکسازی حتی به صورت مقطعی نیز دستگاه ها و سیستم های مختلفی را مورد استفاده قرار دهیم. یکی از انواع آلودگی هایی که به طور سالانه موجب از بین رفتن بسیاری از افراد  می شود و یا به صورت غیرمستقیم بر سلامت ما و حتی کودکان و جنین نیز تاثیر می گذارد، می توان به  آلودگی هوا اشاره کرد.

مورد استفاده قرار دادن دستگاه تصفیه هوا برای افرادی که به آسم مبتلا هستند، حساسیت دارند یا افرادی که به انواع مواد شیمیایی آلرژی نشان می‌دهند گزینه ای بسیار مناسب و کاربردی محسوب می شود. با تهیه  این سیستم ها می توان تا حد قابل توجهی کیفیت هوای داخلی خانه یا محل کار خود را تنظیم کرد. همچنین می توان محیط را از وجود رایحه های آزادهنده همچون بوهای بد، دود سیگار و بخار مواد شیمیایی مورد پاکسازی قرار داد و آلودگی‌های و موجود در هوا را نابود کرد.

برای مشاهده و خرید انواع فیلتر های دستگاه تصفیه به این صفحه از سایت مراجعه کنید: پد فیلتر تصفیه هوا

بهترین زمان تعویض فیلتر دستگاه تصفیه هوا

بهترین زمان تعویض فیلتر دستگاه تصفیه هوا به منظور بالا بردن کارایی  و عملکرد بهتر دستگاه های تصفیه هوا، هر ۶ ماه یکبار می باشد.

یکی از مهم ترین شیوه های مراقبتی از دستگاه تصفیه هوا،  تعویض فیلتر ها در زمان های مشخص است که موجب می شود تا دستگاه عملکرد بهتر و در نتیجه از عمر و دوام بیشتری برخوردار شود. البته با در نظر گرفتن نوع هر دستگاه، زمان تعویض فیلترها نیز متفاوت می شود. با فعالیت روزانه این سیستم ها و پر شدن و کثیف شدن فیلترها ، به منظور برخورداری از هوایی همچنان سالم و همینطور عملکرد بالای دستگاه، توصیه می شود که فیلترهای آن تعویض گردد.

با تعویض این قسمت می توان تا حد قابل توجهی به بالاتر رفتن کیفیت هوای خروجی از دستگاه و همچنین محیط داخلی کمک کرد. فیلترهای جاذب نظیر فیلترهای کربن‌دار که مولکول‌های بو و بخار مواد شیمیایی را جذب می‌کنند، نیز از شرایطی مشابه برخوردار هستند.

هنگامی که فیلترها اشباع ‌شوند، علاوه بر از دست دادن قدرت جذب آلودگی های هوا، قدرت ورود به آن‌ها نیز کاهش می یابد و درنتیجه، هوای خانه پاک‌سازی نمی شود. در نتیجه به منظور جلوگیری از پیش آمدن این اتفاق همانطور هم که در بالاتر گفته شد، لازم است تا هر 6 ماه یک‌بار فیلتر کهنه را دور انداخته و از فیلتر نو استفاده شود.

بهترین زمان برای تعویض فیلتر دستگاه تصفیه هوا

علائم تعویض فیلترهای دستگاه تصفیه هوا چیست؟

اگر بنا به دلایل مختلف، حسگر دستگاه تصفیه هوا به شما زمان تعویض فیلتر را اعلام نکرد و یا شما فراموش کردید، فیلتر را به موقع تعویض کنید. با توجه به نشانه‌هایی که در ادامه به آن اشاره می‌کنیم، متوجه می‌شوید، زمان تعویض فیلترهای دستگاه رسیده‌است. این علائم عبارتند از:

 • تشدید یافتن نشانه های آسم یا آلرژی‌تان.
 • قوی عمل نکردن جریان هوای دستگاه.
 • افزایش یافتن گرد و غبار خانه یا محل کارتان.
 • زیاد شدن هزینه‌ی برق منزل.
 • پخش شدن بو نامطبوعی همچون کپک‌زدگی در هوای منزل یا محل کارتان.
 • ایجاد صدای بیشتر یا غیرعادی از دستگاه تصفیه هوا.
 • دیدن گرد و غبار معلق در هوا در اطراف دریچه تصفیه هوا.
 • خاکستری رنگ شدن فیلتر دستگاه.
 • به یاد نیاوردن آخرین زمان تعویض فیلتر دستگاه.

علائم رسیدن زمان تعویض فیلتر

زمان تعویض فیلترهای دستگاه تصفیه هوا به چه عواملی بستگی دارد؟

در قسمت قبل، به توضیح درباره نشانه‌های زمان تعویض فیلتر دستگاه تصفیه هوا پرداختیم. در این قسمت قصد داریم، درباره عوامل تاثیرگذار بر زمان تعویض فیلترهای دستگاه تصفیه هوا صحبت کنیم:

عوامل وابسته به رسیدن زمان تعویض فیلتر دستگاه تصفیه هوا

میزان استفاده شما از دستگاه تصفیه هوا

در صورتی که دستگاه تصفیه هوا در خانه شما به‌صورت 24 ساعته و هرروز هفته روشن است. کاملا مشخص است که فیلتر آن‌هم سریع‌تر پر می‌شود و نسبت به دستگاهی که هر چند وقت یک‌بار روشن است به تعویض‌های کمتری نیاز دارد.

کیفیت هوای محیط

هر چه هوای داخلی خانه شما آلوده‌تر باشد، فلیتر سریع‌تر اشباع می‌شود و درنتیجه به تعویض سریع‌تری هم احتیاج دارد.

نوع فیلتر

فیلترهای مختلف عمر مفید متفاوتی دارند. به طور مثال فیلترهای معمولی را باید ماهی یک‌بار عوض کرد؛ اما فیلترهای HEPA عمر مفید طولانی‌تری دارند.

آیا همه فیلترهای دستگاه تصفیه هوا نیاز به تعویض دارند؟

با در نظر گرفتن نوع محصول و شرکت تولید کننده، بعضی از کارخانه‌ها، دستگاه‌های تصفیه هوا را به‌گونه‌ای می‌سازند که هزینه‌های بعدی آن‌ها کمتر باشد.

این کار را به این شیوه انجام می دهند که برای دستگاه، فیلتر چندبار مصرف یا قابل شستشو طراحی می کنند که در هر سرویس دوره می توان آن ها را باز کرد، شست و سپس در محل اولیه قرار داد. همچنین کاربر را موظف می کنند تا با توجه به دستورالعمل این قطعه ها را مورد شستشو قرار دهند.

اما از طرفی دیگر بدون در نظر داشتن یک‌بارمصرف بودن، قابل‌شست‌وشو بودن یا دائمی بودن، همه‌ی فیلترها از یک‌ عمر مصرف مفید برخوردار می باشند. به گونه ای نمی توان یک فیلتر را سال های طولانی شست و تمیز کرد و لازم است تا این فیلترها نیز هر چند وقت یکبار به شکل کامل تعویض شوند.

برای زمانبندی و استفاده از آن ها زمان بندی های تعویض آن ها ارایه شده است که عبارتند از:

 •  HEPA: هر ۱۲ تا ۱۸ ماه یک‌بار
 • Pre-Filters: باید هر ۳۰ روز یک‌بار
 • فیلترهای کربن: باید هر ۳ تا ۶ ماه یک‌بار
 • فیلترهای دائمی: شستشو هر ۳ ماه یک بار

آیا همه فیلتر ها نیاز به تعویض دارند؟

از همراهی شما عزیزان تا پایان مقاله زمان تعویض فیلتر دستگاه تصفیه هوا در سایت کوال متشکریم.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

بادی پوش زنانه ضد تعریق

قیمت اصلی 658,000 تومان بود.قیمت فعلی 598,000 تومان است.
بادی پوش مختص افرادی است که در ناحیه جلویی بدن (شکم و قفسه سینه)  تعریق دارند در ناحیه شکم و قفسه سینه این لباس از کوال فابریک استفاده شده است به گونه ای که عرق را به خود جذب کرده و مانع نشت ان بر روی لباس میشود در قسمت پشت و کمر و زیر بغل تا پهلوهای لباس  برای خنکی بیشتر از پارچه توری اسپیسر استفاده شده است. قابلیت تنفس پذیری بالای این پوشاک باعث میشود هوا از لباس جریان داشته باشد و بدن دم نکند. دارای سوپر جاذب دئودورایزر ضد بوی عرق تولید شده با فناوری SPL کوال فابریک ممانعت از شوره بر روی لباس برای شستشو نیز همانند یک لباس میتوان از ماشین لباسشویی استفاده کرد و یا با دست در آب سرد و یا گرم شستشو داد. و اما، این پوشاک مناسب چه کسانی نیست؟ این پوشاک برای افرادی که بیش از حد احساس گرما میکنند و میخواهند تمام روز ار این پوشاک استفاده کنند، شاید مناسب نباشد.

بادی پوش مردانه – تن پوش ضد تعریق

قیمت اصلی 658,000 تومان بود.قیمت فعلی 598,000 تومان است.
بادی پوش مختص افرادی است که در ناحیه جلویی بدن (شکم و سینه) دارند در ناحیه  جلوی این لباس از کوال فابریک ضد تعریق استفاده شده است به گونه ای که عرق را به خود جذب کرده و مانع نشت آن بر روی لباس میشود در قسمت پشت و کمر و زیر بغل تا پهلوهای لباس  برای خنکی بیشتر از پارچه توری اسپیسر استفاده شده است. قابلیت تنفس پذیری بالای این زیرپوش  باعث میشود هوا از لباس جریان داشته باشد و بدن دم نکند. دارای سوپر جاذب دئودورایزر ضد بوی عرق تولید شده با فناوری SPL کوال فابریک ممانعت از ایجاد شوره بر روی لباس برای شستشو نیز همانند یک لباس میتوان از ماشین لباسشویی استفاده کرد و یا با دست در آب سرد و یا گرم شستشو داد. و اما، این پوشاک مناسب چه کسانی نیست؟ این پوشاک برای افرادی که بیش از حد احساس گرما میکنند و میخواهند تمام روز از این مدل پوشاک استفاده کنند، شاید مناسب نباشد.

بسته دو عددی پد ضدتعریق

456,000 تومان465,000 تومان
 • ضد تعریق و مانع نشت عرق بر روی لباس
 • دارای سوپر جاذب های بوی عرق
 • بسیار نازک، کم ضخامت و تنفسی
 • قابل شستشو، همانند یک لباس میتوان از ماشین لباسشویی استفاده کرد و یا با دست در آب سرد و یا گرم شستشو داد.
 • ممانعت از شوره بر روی لباس

بک پوش زنانه ضد تعریق

قیمت اصلی 658,000 تومان بود.قیمت فعلی 598,000 تومان است.
بک پوش مختص افرادی است که در ناحیه پشت کمر تعریق دارند در ناحیهپشت کمر این لباس از کوال فابریک استفاده شده به گونه ای که عرق را به خود جذب کرده و مانع نشت ان بر روی لباس میشود در قسمت جلویی آن و زیر بغل تا پهلوها برای خنکی بیشتر از پارچه توری اسپیسر استفاده شده است. قابلیت تنفس پذیری بالا که باعث میشود هوا از لباس جریان داشته باشد و بدن دم نکند. دارای سوپر جاذب دئودورایزر ضد بوی عرق تولید شده با فناوری SPL کوال فابریک ممانعت از شوره بر روی لباس برای شستشو نیز همانند یک لباس میتوان از ماشین لباسشویی استفاده کرد و یا با دست در آب سرد و یا گرم شستشو داد. و اما، این پوشاک مناسب چه کسانی نیست؟ این پوشاک برای افرادی که بیش از حد احساس گرما میکنند و همچنین میخواهند در تمام طول روز از این لباس استفاده کنند، شاید مناسب نباشد.

بک پوش مردانه ضد تعریق

قیمت اصلی 658,000 تومان بود.قیمت فعلی 598,000 تومان است.
بک پوش مختص افرادی است که در ناحیه  پشت کمر تعریق دارند در ناحیه پشت کمر این لباس از کوال فابریک استفاده شده است  به گونه ای که عرق را به خود جذب کرده و مانع نشت «ن بر روی لباس میشود. در قسمت جلویی لباس و زیر بغل تا پهلوها برای خنکی بیشتر از پارچه توری اسپیسر استفاده شده است. قابلیت تنفس پذیری بالا که باعث میشود هوا از لباس جریان داشته باشد و بدن دم نکند. دارای سوپر جاذب دئودورایزر ضد بوی عرق تولید شده با فناوری SPL کوال فابریک ممانعت از ایجاد شوره بر روی لباس برای شستشو نیز همانند یک لباس میتوان از ماشین لباسشویی استفاده کرد و یا با دست در آب سرد و یا گرم شستشو داد.   و اما، این پوشاک مناسب چه کسانی نیست؟ این پوشاک برای افرادی که بیش از حد احساس گرما میکنند و میخواهند در تمام طول روز لباس را بپوشند، شاید مناسب نباشد

بوگیر الکتریکی حیوانات

قیمت اصلی 2,750,000 تومان بود.قیمت فعلی 2,200,000 تومان است.
دارای یونایزر کاملا بی صدا دارای فن سیرکولیشن هوا شامل 10 عدد فیلتر سوپر جاذب بوهای نامطبوع دارای یک عدد کابل USB

بوگیر الکتریکی خودرو

قیمت اصلی 2,750,000 تومان بود.قیمت فعلی 2,200,000 تومان است.
دارای یونایزر کاملا بی صدا دارای فن سیرکولیشن هوا شامل 10 عدد فیلتر سوپر جاذب بوهای نامطبوع دارای یک عدد کابل USB

بوگیر الکتریکی سرویس بهداشتی کوال

قیمت اصلی 2,750,000 تومان بود.قیمت فعلی 2,200,000 تومان است.
دارای یونایزر کاملا بی صدا دارای فن سیرکولیشن هوا شامل 10 عدد فیلتر سوپر جاذب بوهای نامطبوع دارای یک عدد کابل USB
فروشگاه
0 لیست علاقه مندی ها
0 مورد سبد خرید
حساب من

مشاوره رایگان

جهت مشاوره برای پوشاک ضد تعریق فرم مقابل را تکمیل نمایید