09221900739 (پشتیبانی 24ساعته)

02166090515

تهران، میدان تیموری،کوچه گلستان،پلاک2، ساختمان دوم پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی شریف
09221900739 (پشتیبانی 24ساعته) 02166090515  

مشاوره رایگان

جهت مشاوره برای پوشاک ضد تعریق فرم مقابل را تکمیل نمایید

کاربرد نانو در پوشاک

کاربرد نانو در پوشاک

نانو چیست؟ و یا به عبارتی بهتر کاربرد نانو در پوشاک چیست؟ این یکی از سوالاتی بوده که اکثر کاربران با شنیدن نام فناوری نانو با آن مواجه هستند.

فناوری نانو نوعی تکنولوژی بین رشته ای است که در حال حاضر به سرعت در حال رشد می باشد.

صنایع بسیاری وجود دارند که فناوری نانو سبب گسترش آنها شده است. از جمله این صنایع می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • صنعت ورزش
 • صنعت فناوری فضایی
 • محصولات مربوط به مراقبت از پوست
 • صنعت پوشاک

این فناوری را می توان در صنایع مختلف به کار برد. فناوری نانو با موادی که دارای طول 1 تا 100 نانومتر هستند، سر و کار دارد. زمانی که ابعاد به مقیاس نانومتر کاهش یابد به تبع ویژگی های ماده نیز به طرز چشم گیری دچار تغییر خواهد شد.

استفاده از پارچه نانو برای لباس های مختلف مزیت های زیادی برای تولید کننده و مصرف کننده به همراه دارد.

برای آشنایی بهتر با لباس نانو و دیگر کاربردهای این فناوری ما موضوع این مقاله را به کاربرد فناوری نانو در پوشاک اختصاص داده ایم.

برخی از پوشاک تولید شده با فناوری نانو را می توانید از وبسایت کوال نیز خریداری کنید: خرید زیرپوش نانو

کاربرد نانو در پوشاک و تفاوت الیاف نانو با دیگر پارچه ها

پارچه نانو چیست؟

کشور ایران از سال 2001 آغاز به فعالیت در حوزه فناوری نانو نمود و طی چند سال اخیر با پیشرفت هایی در زمینه پوشاک و موارد دیگر، به یکی از برترین و پیشگامان عرصه نانو تبدیل شده است.

به طوری که در حال حاضر رتبه چهارم فناوری نانو در جهان متعلق به ایران است. همچنین مقام های اول و دوم و سوم به ترتیب متعلق به کشور های آمریکا، چین و هند می باشد.

لباس های نانو مزایای بسیار زیادی دارند که موجب گسترش کاربرد آنها نزد مردم شده است. پارچه نانو بافت ضد لک و الیافی مقاوم دارد و با مزایای زیادی برای مصرف کنندگان همراه است.

میزان تاثیر و کاربرد نانو در پوشاک بر هیچ فردی پوشیده نیست و امروزه شما شاهد لباس های نانو مختلفی در بازار هستید.

نانو ساختارها همچنین می توانند مقاومت شیمیایی پارچه ها را افزایش دهند و خواص ضد باکتریایی به پارچه بدهند.

برای تهیه پارچه های نانو از فناوری نانو استفاده می شود که طی آن مولکول های تشکیل دهنده پارچه به مقدار زیادی تغییر می کنند. در نتیجه ویژگی ها و خواص جدیدی در این محصولات به وجود می آید.

تاثیر الیاف نانو در لباس

همه ما برای خوش استایل بودن و راحتی از لباس های مختلفی استفاده می کنیم. هر یک از این لباس ها از جنس خاصی تولید شده اند که دارای ویژگی های خاصی هستند.

صنایع تولید کننده لباس و پوشاک مانند هر صنعت دیگری با گذشت زمان با پیشرفت های زیادی همراه بوده است. استفاده از الیاف نانو در لباس را می توان یکی از این پیشرفت ها محسوب کرد.

پارچه های نانو از بهترین انواع پارچه هستند که آلودگی روی آنها قرار نمی گیرد و مانند سایر پارچه ها کثیف نمی شوند.

از دیگر ویژگی های قابل توجه الیاف نانو در لباس این است که شما برای صاف کردن آن احتیاجی به استفاده از اتو نخواهید داشت و تنها با تکان دادن پارچه می توان تمام چین و چروک های آن را برطرف نمود.

کاهش مصرف انرژی با استفاده از نانو در پوشاک

یکی دیگر از مهم ترین قابلیت های پارچه های نانو این است که این پارچه ها دمای بدن را حفظ و در برابر سرما و گرمای محیط از بدن محافظت می نمایند. به طوری که در سرمای زمستان بدن را گرم نگه داشته و در گرمای تابستان بدن را خنک می کند.

به این ترتیب می توان مصرف انرژی را تا حد زیادی کاهش داد. جلوگیری از بوی بد عرق خاصیت دیگر لباس نانو است که بسیاری از افراد را ترغیب به خریدن این لباس ها می کند.

فناوری نانو از جمله فناوری هایی بوده که توانسته موجب تغییر و تحول زیادی در صنایع مختلف شود. کاربرد نانو در پوشاک و استفاده از این فناوری برای تولید پارچه هایی برای دوخت لباس موجب شده تا لباس های قدیمی با پارچه های مختلف جای خود را به لباس نانو بدهند.

با توجه به ویژگی های خاص این فناوری تولید کنندگان زیادی در صنعت پوشاک روند کار خود را تغییر داده اند و از پارچه نانو برای لباس استفاده می کنند.

با توجه به این که استفاده از پارچه های نانو برای دوخت لباس با استقبال رو به رو شده و این محصولات فروش بالایی دارند، تولید کنندگان پوشاک برای تولید هر یک از لباس ها مانند زیرپوش ها، جوراب و غیره از این فناوری استفاده می کنند.

به علاوه مراقبت از پوست و سلامتی افراد نیز از دیگر ویژگی های بوده که موجب محبوبیت این فناوری شده است. بنابراین می توان گفت نانو در صنعت پوشاک و نساجی کاربردهای زیادی دارد.

 

فناوری نانو چگونه موجب بهبود الیاف پارچه می شود؟

همان طور که اشاره کردیم تولید لباس نانو توانسته صنعت نساجی و پوشاک را با تحول عظیمی رو به رو کند. این صنایع پارچه هایی که به صورت نانو تولید می شوند دارای مقاومت شیمیایی بالایی بوده و همچنین به صورت ضد آب تولید می شوند.

این پارچه ها خاصیت ضد باکتریایی بالایی دارند و از رشد میکروب ها و باکتری ها بر روی پوست جلوگیری می کنند. این در حالی است که پارچه های دیگر فاقد این ویژگی ها هستند.

بنابراین می توان گفت الیاف نانو در لباس موجب شده تا خواص پارچه به طرز شگفت انگیز یا افزایش یابد بدون این که به ضخامت و یا وزن پارچه اضافه شود.

برای مثال با استفاده از فناوری نانو می توان پارچه های معمولی که برای شلوار مورد استفاده قرار می گیرد را به پارچه هایی با کیفیت تر با خاصیت ضد آب و سبک تبدیل نمود.

همان گونه که گفتیم این پارچه های سبک علاوه بر وزن کم خاصیت های زیادی برای حفظ سلامت بدن دارند.

لباس نانو ضد باکتری بوده و می تواند احتمالا ابتلا به برخی بیماری ها را کاهش دهد. همچنین باید گفت استفاده از این فناوری برای تولید پارچه های نانو باعث شده تا پارچه ها ضد حساسیت باشد.

این یعنی هر فردی می تواند بدون هیچ مشکلی از این پارچه های نانو استفاده کند. لایه محافظ موجود در الیاف نانو در لباس موجب شده تا در این پارچه ها . لباس ها هوا به خوبی در جریان باشد. این امر مانع بو گرفتن لباس خواهد شد.

تاثیرات قابل توجه الیاف نانو

می توان گفت که استفاده از فناوری نانو برای تولید لباس ها منجر شده تا کیفیت و بافت پارچه بهبود یابد و لایه محافظ در این لباس نانو اجازه نمی دهد کثیفی ها و لک ها به عمق پارچه نفوذ کنند.

بر این اساس می توان نتیجه گرفت که کاربرد نانو در پوشاک و استفاده از آن توانسته تاثیر زیادی روی پارچه های موجود داشته باشد. از دیگر تاثیراتی که لباس نانو روی پارچه می گذارد، می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • به کار بردن فناوری نانو برای تولید زره های ارتشیان و سربازان موجب شده تا لباس های آن ها سبک باشند و بتوانند در آن احساس راحتی کنند.
 • فناوری نانو به کار رفته در لباس شنا که آن را به عنوان یک لایه پلاسما می شناسند، موجب شده تا مولکول های به راحتی دفع شده که این موضع برای سلامتی شناگر بسیار مفید است.
 • فناوری نانو روی پارچه های استفاده شده برای مبلمان ها نیز تاثیر زیادی داشته و این پاک کردن لکه ها و کثیفی ها از روی این پارچه ها بسیار راحت است.

کاربرد فناوری نانو در پوشاک

کاربرد فناوری نانو در تکمیل پارچه ها

ویژگی های زیادی در صنعت نساجی با به کارگیری تکنولوژی نانو حاصل می شود که در ادامه به مهم ترین آنها اشاره می کنیم:

  • دفع آب: تغییر ابعاد مولکول های پارچه به نانومتر موجب می شود که آب به پارچه نفوذ نکند و در قسمت خارجی پارچه باقی بماند.
  • مقاومت در برابر چین و چروک: فناوری نانو باعث مقاوم شدن پارچه در برابر چروک می شود. به گونه ای که ساختار مولکولی در مقیاس نانو به طور عمیق در الیاف پارچه نفوذ کرده و قابلیت ضد چروکی را ایجاد می کند.
 • حفاظت در برابر اشعه فرابنفش: ذرات نانو در مقایسه با سایر مواد، محافظت بیشتری در برابر اشعه فرابنفش دارند.
 • خاصیت ضد باکتریایی: استفاده از پارچه های نانو در بیمارستان ها و مراکز درمانی بسیار مفید است. زیرا ویروس ها و باکتری هایی که موجب بوی بد پارچه و از بین رفتن سریع تر آن می شوند امکان نفوذ به پارچه ها و لباس های نانو را نخواهند داشت.

کاربرد فناوری نانو در پوشاک

حال که متوجه شدید نانو چیست باید به سراغ کاربردهای آن در و همچنین مزایای پوشاک تولید شده با نانو برویم. به طور کلی کاربردهای فناوری نانو را به سه بخش تقسیم می کنند که عبارت اند از:

 • کاربرد فناوری نانو در بخش های هوشمندانه
 • کابرد فناوری نانو در خواص مواد نساجی
 • کابرد فناوری نانو در صنعت پوشاک

به طور کلی می توان گفت صنایعی زیادی وجود دارند که با استفاده از فناوری نانو توانسته اند تولیدات منسوجات خود را بهبود ببخشند. صنعت پوشاک نیز از این صنایع بوده که بسیار مورد توجه کاربران قرار گرفته است.

ما در این بخش تنها کاربرد نانو در پوشاک را بررسی می کنیم. در تولید پوشاک و البسه استفاده از فناوری نانو موجب شد تا خواص پارچه ها بهبود یابد، در نتیجه تولید محصولات نانو نیز با استقبال همراه شد.

فناوری نانو موجود در لباس های نانو باعث می شوند تا پارچه های موجود طول عمر بیشتری داشته باشند.این پارچه ها همچنین با تنوع رنگ بالایی تولید می شوند تا کاربران برای انتخاب رنگ پارچه های نانو با محدودیتی رو به رو نباشند.

ذرات نانو می توانند قابلیت ها و ویژگی های جدیدی مانند ذخیره انرژی را به پارچه ها اضافه کنند.لباس نانو در کنار مقاوت بالا در برابر چروک و مواد شوینده، بافت ضد لکی دارد.

به علاوه در کنار تمام این ویژگی های منحصر به فرد قیمت لباس نانو نیز مقرون به صرفه است تا هر فردی بتواند به راحتی آن ها را تهیه کند.

جمع بندی کاربرد نانو در پوشاک

مزایای محیطی و اقتصادی نانو 

قابلیت های خاص و منحصر به فرد مواد نانو به علت پتانسیل اقتصادی که دارد، نه تنها توجه پژوهشگران بلکه توجه بسیاری از مشاغل و کسب و کارها را به خود جلب کرده است.

فناوری نانو فواید بسیاری نیز برای محیط زیست دارد. کاهش مصرف انرژی، کاهش تولید و انتشار مواد زائد و کاهش مصرف مواد خام از مواردی است که فناوری نانو در جهت کمک به محیط زیست از خود به جای می گذارد.

به طوری که با استفاده از منابع بسیار کمتر و بدون هیچ عملکرد تخریب کننده ای برای محیط زیست، موجب صرفه جویی و کاهش استفاده از مواد خام و همچنین ارتقا سطح کیفیت زندگی می شود.

تا اینجا به طور جامع و کامل با کاربرد نانو در پوشاک آشنا شدید. در ادامه به قیمت این نوع از پوشاک در بازار اشاره می کنیم.

قیمت لباس نانو

یکی از اصلی ترین مواردی که افراد هنگام خرید یک کالا به آن توجه می کنند قیمت آن است. قیمت لباس نانو نسبت به سایر لباس های موجود در بازار بالاتر است.

البته این اختلاف قیمت به دلیل ویژگی ها و نقاط قوتی است که این نوع لباس ها برای مصرف کنندگان به همراه دارند.

با این حال، خرید لباس نانو اگرچه در نگاه اول ممکن است اقتصادی به نظر نرسد،اما به دلیل ویژگی هایی که پیش تر ذکر کردیم می تواند در درازمدت موجب کاهش هزینه ها شود. 

برای مثال استفاده از لباس های نانو کاهش استفاده از اتو که وسیله ای برقی است را به دنبال دارد که موجب کاهش مصرف انرژی می شود.

همچنین به علت ماندگاری بالایی که این لباس ها دارند می توان از یک لباس به مدت طولانی تری استفاده کرده و از هزینه های اضافی جلوگیری به عمل آورد.

قیمت لباس نانو همچنین دلیلی بر جلوگیری از سیر تصاعدی تولید و پخش آنها در بازار می باشد.

جمع بندی کاربرد نانو در پوشاک

فناوری نانو یکی از به روز ترین فناوری های رو به رشد بوده که جایگاه ویژه ای در سراسر جهان به خود اختصاص داده است. امروزه از فناوری نانو در حوزه های متعددی به صورت گسترده استفاده می شود که یکی از مهم ترین آنها صنعت پوشاک است.

پارچه ها و لباس هایی که با استفاده از این فناوری تولید می شوند دارای خواص بسیار مطلوبی هستند. همین امر موجب افزایش محبویت این لباس ها نزد مردم شده است.

به علاوه قیمت لباس نانو نیز با توجه به مزیت های آن بسیار مناسب تعیین شده است.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۴.۳ از ۵
از مجموع ۳ رای

بادی پوش زنانه ضد تعریق

598,000 تومان
بادی پوش مختص افرادی است که در ناحیه جلویی بدن (شکم و سینه) و زیر بغل تعریق دارند در ناحیه زیر بغل و جلوی این لباس از کوال فابریک استفاده شده به گونه ای که عرق را به خود جذب کرده و مانع نشت ان بر روی لباس میشود در قسمت پشت و کمر لباس  برای خنکی بیشتر از پارچه توری اسپیسر استفاده شده است. قابلیت تنفس پذیری بالا که باعث میشود هوا از لباس جریان داشته باشد و بدن دم نکند. دارای سوپر جاذب دئودورایزر ضد بوی عرق تولید شده با فناوری SPL کوال فابریک ممانعت از شوره بر روی لباس برای شستشو نیز همانند یک لباس میتوان از ماشین لباسشویی استفاده کرد و یا با دست در آب سرد و یا گرم شستشو داد. و اما، این پوشاک مناسب چه کسانی نیست؟ باتوجه به نزدیک شدن به فصل گرم سال، این پوشاک برای افرادی که بیش از حد احساس گرما میکنند مناسب نیست.

بادی پوش مردانه – تن پوش ضد تعریق

598,000 تومان
بادی پوش مختص افرادی است که در ناحیه جلویی بدن (شکم و سینه) و زیر بغل تعریق دارند در ناحیه زیر بغل و جلوی این لباس از کوال فابریک استفاده شده به گونه ای که عرق را به خود جذب کرده و مانع نشت ان بر روی لباس میشود در قسمت پشت و کمر لباس  برای خنکی بیشتر از پارچه توری اسپیسر استفاده شده است. قابلیت تنفس پذیری بالا که باعث میشود هوا از لباس جریان داشته باشد و بدن دم نکند. دارای سوپر جاذب دئودورایزر ضد بوی عرق تولید شده با فناوری SPL کوال فابریک ممانعت از شوره بر روی لباس برای شستشو نیز همانند یک لباس میتوان از ماشین لباسشویی استفاده کرد و یا با دست در آب سرد و یا گرم شستشو داد. و اما، این پوشاک مناسب چه کسانی نیست؟ باتوجه به نزدیک شدن به فصل گرم سال، این پوشاک برای افرادی که بیش از حد احساس گرما میکنند مناسب نیست.

بسته دو عددی پد ضدتعریق

350,000 تومان
 • ضد تعریق و مانع نشت عرق بر روی لباس
 • دارای سوپر جاذب های بوی عرق
 • بسیار نازک، کم ضخامت و تنفسی
 • قابل شستشو، همانند یک لباس میتوان از ماشین لباسشویی استفاده کرد و یا با دست در آب سرد و یا گرم شستشو داد.
 • ممانعت از شوره بر روی لباس

بک پوش زنانه ضد تعریق

598,000 تومان
بک پوش مختص افرادی است که در ناحیه زیر بغل و پشت کمر تعریق دارند در ناحیه زیر بغل و پشت کمر این لباس از کوال فابریک استفاده شده به گونه ای که عرق را به خود جذب کرده و مانع نشت ان بر روی لباس میشود در قسمت جلویی آن برای خنکی بیشتر از پارچه توری اسپیسر استفاده شده است. قابلیت تنفس پذیری بالا که باعث میشود هوا از لباس جریان داشته باشد و بدن دم نکند. دارای سوپر جاذب دئودورایزر ضد بوی عرق تولید شده با فناوری SPL کوال فابریک ممانعت از شوره بر روی لباس برای شستشو نیز همانند یک لباس میتوان از ماشین لباسشویی استفاده کرد و یا با دست در آب سرد و یا گرم شستشو داد. و اما، این پوشاک مناسب چه کسانی نیست؟ باتوجه به نزدیک شدن به فصل گرم سال، این پوشاک برای افرادی که بیش از حد احساس گرما میکنند مناسب نیست.

بک پوش مردانه ضد تعریق

598,000 تومان
بک پوش مختص افرادی است که در ناحیه زیر بغل و پشت کمر تعریق دارند در ناحیه زیر بغل و پشت کمر این لباس از کوال فابریک استفاده شده به گونه ای که عرق را به خود جذب کرده و مانع نشت ان بر روی لباس میشود در قسمت جلویی آن برای خنکی بیشتر از پارچه توری اسپیسر استفاده شده است. قابلیت تنفس پذیری بالا که باعث میشود هوا از لباس جریان داشته باشد و بدن دم نکند. دارای سوپر جاذب دئودورایزر ضد بوی عرق تولید شده با فناوری SPL کوال فابریک ممانعت از شوره بر روی لباس برای شستشو نیز همانند یک لباس میتوان از ماشین لباسشویی استفاده کرد و یا با دست در آب سرد و یا گرم شستشو داد.   و اما، این پوشاک مناسب چه کسانی نیست؟ باتوجه به نزدیک شدن به فصل گرم سال، این پوشاک برای افرادی که بیش از حد احساس گرما میکنند مناسب نیست.

بوگیر سرویس بهداشتی کوال

165,000 تومان
 • این مدل بوگیر با تولید رادیکال های آزاد می تواند بوی بد را تجزیه و حذف کند.
 • برای شارژ این بوگیر و بهبود عملکردش می توان آن را در معرض نور خورشید قرار داد.
 • بسته به میزان بوی نامطبوع، عمر مفید این بوگیرها از 4 ماه تا 8 ماه متغیر است.
 • پوشش این مدل از بوگیرها، اسپیسر است و در درون آن گرانول های حاوی ماده موثره هستند.
 • گرانول های موجود در این پدفیلتر به دلیل  فرج ها و خلل های زیادی که دارند، بوهای نامطبوع و ناخوشایند را به دام انداخته و تجزیه و حذف میکنند.
 • این فیلتر تصفیه کننده قابلیت آویز در هر قسمت را که بخواهید دارد
 • این محصول دانش بنیان بوده و دارای گواهی نانومقیاس از ستاد توسعه فناوری نانو است

بوگیر سطل زباله کوال

165,000 تومان
 • این مدل بوگیر با تولید رادیکال های آزاد می تواند بوی بد را تجزیه و حذف کند.
 • برای شارژ این بوگیر و بهبود عملکردش می توان آن را در معرض نور خورشید قرار داد.
 • بسته به میزان بوی نامطبوع، عمر مفید این بوگیرها از 4 ماه تا 8 ماه متغیر است.
 • پوشش این مدل از بوگیرها، اسپیسر است و در درون آن گرانول های حاوی ماده موثره هستند.
 • گرانول های موجود در این پدفیلتر به دلیل  فرج ها و خلل های زیادی که دارند، بوهای نامطبوع و ناخوشایند را به دام انداخته و تجزیه و حذف میکنند.
 • این فیلتر تصفیه کننده قابلیت آویز در هر قسمت را که بخواهید دارد
 • این محصول دانش بنیان بوده و دارای گواهی نانومقیاس از ستاد توسعه فناوری نانو است

بوگیر سیگار کوال

165,000 تومان
 • این مدل از بوگیرها تنها با تولید رادیکال های آزاد بوی سیگار را به خود جذب کرده و تجزیه می کنند.
 • به منظور بهبود عملکرد این بوگیر می توان آن را در معرض خورشید قرار داد.
 • بسته به آلایندگی های موجود در محیط، طول عمر مفید بوگیر از 4 ماه تا 8 ماه متغییر خواهد بود.
 • بوگیرهای کوال از اسپیسر ساخته شده و در درون آن گرانول های حاوی ماده موثره هستند.
 • گرانول های موجود در این پدفیلتر به دلیل  فرج ها و خلل های زیادی که دارند، بوهای نامطبوع و ناخوشایند را به دام انداخته و تجزیه و حذف میکنند.
 • این محصول دانش بنیان بوده و دارای گواهی نانومقیاس از ستاد توسعه فناوری نانو است.
فروشگاه
0 لیست علاقه مندی ها
0 مورد سبد خرید
حساب من

مشاوره رایگان

جهت مشاوره برای پوشاک ضد تعریق فرم مقابل را تکمیل نمایید

ارتباط با تیم پشتیبانی کوال
1
پشتیبانی
Scan the code
پشتیبانی واتساپ کوال
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟