09221900739 (پشتیبانی 24ساعته)

02166090515

تهران، میدان تیموری،کوچه گلستان،پلاک2، ساختمان دوم پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی شریف
09221900739 (پشتیبانی 24ساعته) 02166090515  

مشاوره رایگان

جهت مشاوره برای پوشاک ضد تعریق فرم مقابل را تکمیل نمایید

علت عرق زیاد زیر بغل 1402 - کوال - علت تعریق زیاد زیر بغل

علت عرق زیاد زیر بغل

علت تعریق زیاد زیر بغل ،در این مقاله قصد داریم علت عرق زیاد زیر بغل را مورد ارزیابی قرار دهیم، در صورتی که جزو افرادی هستید که از عرق کردن زیاد رنج می برید، با در سایت کوال همراه باشید.

عرق کردن یکی از واکنش‌های طبیعی بدن محسوب می شود و به‌صورت نرمال، تمامی انسان‌ها در طول روز و فعالیت‌های خود، عرق می‌کنند. عوامل بسیار زیادی به عرق کردن افراد منجر می‌شود. از عوامل تعریق می توان به مواردی از جمله وجود غدد زیاد عرق، رژیم‌های غذایی مختلف، رطوبت محیط، استرس، ورزش، تغییرات هورمونی، اضافه وزن، داروهای مختلف و بسیاری عوامل دیگر نیز اشاره کرد. شاید بتوان این طور عنوان کرد که عرق کردن نوعی واکنش دفاعی بدن در برابر عوامل مختلف بیرونی یا درونی است.

اما هنگامی که این تعریق بیش از حد باشد، از حالت نرمال خارج می‌شود و می‌توان به آن به چشم نوعی بیماری نگاه کرده و بایستی به دنبال راه های درمان آن بود. تعریق شدید یک عارضه به نسبت رایج است که به یک معضل برای بسیاری از مردم در سراسر دنیا شده است.

پوشاک ضد تعریق کوال بهترین راه برای رهایی از رطوبت های ناشی از عرق زیاد بدن: خرید پوشاک ضد تعریق کوال

تعریق به طور معمول در قسمت‌های خاصی از بدن به ویژه زیر بغل، کف دست یا سر اتفاق می‌افتد. اما گاهی این تعریق بخش زیادی از بدن یا تمام آن را شامل می شود. بسیاری از افراد حتی به‌علت عرق کردن سر و گردن در خواب، نسبت به وجود بیماری خاصی در خود ابراز نگرانی می کنند.

بررسی علت عرق زیاد زیر بغل

علت تعریق زیاد زیر بغل می تواند متفاوت باشد. در ادامه چند علت رایج برای عرق زیاد زیر بغل را مورد ارزیابی قرار می دهیم:

فعالیت بدنی علت تعریق زیاد زیر بغل و یک علت عرق بدن

فعالیت بدنی

هنگامی که فعالیت بدنی انجام می‌دهید، بدن در تلاش است تا حرارت تولید شده را با عرق کردن از طریق پوست از بین ببرد. زیر بغل جزو قسمتی است که غده های تعریق بیشتری دارد. بنابراین یک علت عرق زیر بغل می تواند فعالیت های بدنی باشد که شما در طور روز دارید.

 

عوامل غیر طبیعی

مصرف مواد مانند قهوه، سیگار، الکل و مواد محرک می‌تواند علت عرق زیاد زیر بغل باشد. بنابراین اگر میخواهید برای کاهش عرق کاری کنید، بهتر است استفاده از این مواد را به حداقل برسانید. دست کم در فصل گرم میزان استفاده خودتان را کمتر کنید.

عوامل غیر طبیعی موثر در علت عرق زیاد زیر بغل

استرس و اضطراب

علت تعریق زیاد زیر بغل ،وجود استرس و اضطراب می‌تواند به بالا رفتن فعالیت غدد تعریقی شود و در نتیجه عرق زیادی در زیر بغل تولید شود. اگر در طول روز در شرایط استرس زا قرار می گیرید و کارتان به گونه ای است که در طی روز بسیار عرق می کنید، می توانید از پد های ضد عرق استفاده کنید. یک دلیل عرق زیاد زیر بغل می تواند استرسی که تحمل می کنید باشد. این پد ها به صورت پارچه ای و یا یکبار مصرف وجود دارند که می توانند عرق را از بدنتان جذب کنند. در ادامه با آنها بیشتر آشنا می شوید.

استرس و اضطراب از دلایل عرق زیاد زیر بغل

مشکلات پوستی

بعضی از مشکلات پوستی نظیرعفونت غدد تعریقی، پسوریازیس یا عفونت قارچی می‌تواند موجب عرق زیاد زیر بغل شود.

 

عوامل هورمونی

تغییرات هورمونی، مانند دوران قاعدگی یا بارداری، می‌توانند تولید عرق زیادی در زیر بغل را به همراه داشته باشند. به طور کلی این تغییرات علت عرق زیاد بدن هستند، زیرا متابولیسم بدن شما در این مواقع بالا می رود.

علت عرق زیاد زیر بغل چیست؟

علت تعریق زیاد زیر بغل این است که غدد اکرین و اپوکرین در زیر بغل، بویی متفاوت از سایر نقاط بدن از خود خارج می کند.

اما بعضی مواقع بوی عرق زیر بغل بسیار تند تر و شدید تر از حالت عادی است. این اتفاق دلایل متعددی دارد. به عنوان نمونه اپوکرین در دوران بلوغ از نقش پر رنگ تری برخوردار است؛ در نتیجه طبیعی است که بوی عرق زیر بغل در دوران نوجوانی شدید تر باشد. نوع رژیم غذایی، مانند خوردن غذا های تند و پر ادویه نیز بر بوی عرق بسیار اثرگذار می گذرانند.

شیوه های جلوگیری از تعریق زیاد زیر بغل

شیوه های زیادی به منظور جلوگیری از عرق کردن زیر بغل زیاد وجود دارد، که می‌توانید در خانه امتحان کنید. این شیوه ها طبیعی و بدون نسخه هستند که به راحتی می‌توانند تعریق زیاد زیر بغل را کاهش داده و یا از بین ببرند. برخی از این موارد عبارت‌اند از:

فاصله بین دوش گرفتن و لباس پوشیدن

بین دوش گرفتن و لباس پوشیدن صبر کنید

به منظور جلوگیری از عرق زیر بغل دوش بگیرید و بعد از دوش گرفتن کمی صبر کنید و سپس لباس خود را بپوشید. این مورد به ویژه هنگامی که دوش آب گرم گرفته‌اید یا در هوای گرم و مرطوب زندگی می‌کنید بسیار حائز اهمیت است.

در نتیجه قبل از اینکه لباس بپوشید اجازه دهید بدن شما خنک و خشک شود، چرا که این کار می‌تواند به کمتر عرق کردن بدن شما کمک نماید.

اصلاح زیر بغل

اصلاح زیر بغل می‌تواند تعریق زیاد زیر بغل را کاهش دهد زیرا رعایت نکردن بهداشت می تواند علت عرق زیاد زیر بغل باشد. همچنین مو حاوی رطوبت است، در نتیجه موی زیر بغل هم نیز از این امر جدا نیست.

در صورتیکه قبلاً تعریق شدید زیر بغل را تجربه کرده‌اید، می دانید که اصلاح موی زیر بغل امری ضروری است و اگر به‌طور مداوم در حال مبارزه با تعریق زیاد زیر بغل هستید،اصلاح می‌تواند به کاهش  تعریق این نقطه از بدن کمک کند.

اصلاح زیر بغل یکی از راه های از بین بردن بوی بد عرق زیر بغل

دوری کردن از غذاهای تحریک‌ کننده عرق

غذاهایی با فیبر کم، سیستم گوارش شما را مجبور به اضافه‌کاری می‌کند تا بتواند غذا را به درستی هضم کند. رژیم غذایی با سدیم بالا به این معنی است که بدن تمام نمک را به شکل ادرار یا عرق از بدن خارج می کند. غذاهایی که دارای چربی زیادی هستند موجب گرم شدن بدن می شوند، چرا که بدن چربی غذا را پردازش می‌کند. بر این اساس مصرف بعضی از غذاها باعث می‌شود که بدنتان در مقایسه با بدن دیگران بیشتر عرق کند.

استفاده از غذاهای تند و پرادویه می تواند دلیل عرق کردن زیاد باشد.

پوشاک ضد تعریق

با پیشرفت فناوری، پوشاکی به بازار ارائه شده اند که با مشکلات ناشی از تعریق زیاد بدن مبارزه می کنند. عرق کردن فرایند طبیعی بدن به تغییر دما است که بیشتر مردم با آن مواجه هستند. اما برای بعضی از مردم عرق کردن بدن یک مشکل آزاردهنده خواهد بود و با علائمی همچون خیس شدن لباس یا بوی بد زیر بغل ظاهر می‌شود. در صورتی که زیاد عرق کردن شما را اذیت می کند، به شما پیشنهاد می کنیم که پد ضد عرق کوال را مورد استفاده قرار دهید.

این پد از سوپر جاذب های بوی عرق برخوردار بوده و علاوه بر خواص ضدتعریق دارای خاصیت بوگیری نیز می باشد.

درباره پد ضد عرق کوال بهتر است بدانید که طراحی لایه ضد تعریق آن به صورت تنفسی انجام شده، یعنی این لایه از نشت عرق و آب به لباس جلوگیری می کند اما هوا و بخار آب قابلیت عبور از آن را خواهند داشت.

پوشاک ضد تعریق کوال مانع بوی بد و لک عرق می شوند.

از شما عزیزان که تا پایان مقاله علت عرق زیاد زیر بغل در سایت کواال با ما همراه بودید، متشکریم.

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

بادی پوش زنانه ضد تعریق

598,000 تومان
بادی پوش مختص افرادی است که در ناحیه جلویی بدن (شکم و سینه) و زیر بغل تعریق دارند در ناحیه زیر بغل و جلوی این لباس از کوال فابریک استفاده شده به گونه ای که عرق را به خود جذب کرده و مانع نشت ان بر روی لباس میشود در قسمت پشت و کمر لباس  برای خنکی بیشتر از پارچه توری اسپیسر استفاده شده است. قابلیت تنفس پذیری بالا که باعث میشود هوا از لباس جریان داشته باشد و بدن دم نکند. دارای سوپر جاذب دئودورایزر ضد بوی عرق تولید شده با فناوری SPL کوال فابریک ممانعت از شوره بر روی لباس برای شستشو نیز همانند یک لباس میتوان از ماشین لباسشویی استفاده کرد و یا با دست در آب سرد و یا گرم شستشو داد. و اما، این پوشاک مناسب چه کسانی نیست؟ باتوجه به نزدیک شدن به فصل گرم سال، این پوشاک برای افرادی که بیش از حد احساس گرما میکنند مناسب نیست.

بادی پوش مردانه – تن پوش ضد تعریق

598,000 تومان
بادی پوش مختص افرادی است که در ناحیه جلویی بدن (شکم و سینه) و زیر بغل تعریق دارند در ناحیه زیر بغل و جلوی این لباس از کوال فابریک استفاده شده به گونه ای که عرق را به خود جذب کرده و مانع نشت ان بر روی لباس میشود در قسمت پشت و کمر لباس  برای خنکی بیشتر از پارچه توری اسپیسر استفاده شده است. قابلیت تنفس پذیری بالا که باعث میشود هوا از لباس جریان داشته باشد و بدن دم نکند. دارای سوپر جاذب دئودورایزر ضد بوی عرق تولید شده با فناوری SPL کوال فابریک ممانعت از شوره بر روی لباس برای شستشو نیز همانند یک لباس میتوان از ماشین لباسشویی استفاده کرد و یا با دست در آب سرد و یا گرم شستشو داد. و اما، این پوشاک مناسب چه کسانی نیست؟ باتوجه به نزدیک شدن به فصل گرم سال، این پوشاک برای افرادی که بیش از حد احساس گرما میکنند مناسب نیست.

بسته دو عددی پد ضدتعریق

350,000 تومان
 • ضد تعریق و مانع نشت عرق بر روی لباس
 • دارای سوپر جاذب های بوی عرق
 • بسیار نازک، کم ضخامت و تنفسی
 • قابل شستشو، همانند یک لباس میتوان از ماشین لباسشویی استفاده کرد و یا با دست در آب سرد و یا گرم شستشو داد.
 • ممانعت از شوره بر روی لباس

بک پوش زنانه ضد تعریق

598,000 تومان
بک پوش مختص افرادی است که در ناحیه زیر بغل و پشت کمر تعریق دارند در ناحیه زیر بغل و پشت کمر این لباس از کوال فابریک استفاده شده به گونه ای که عرق را به خود جذب کرده و مانع نشت ان بر روی لباس میشود در قسمت جلویی آن برای خنکی بیشتر از پارچه توری اسپیسر استفاده شده است. قابلیت تنفس پذیری بالا که باعث میشود هوا از لباس جریان داشته باشد و بدن دم نکند. دارای سوپر جاذب دئودورایزر ضد بوی عرق تولید شده با فناوری SPL کوال فابریک ممانعت از شوره بر روی لباس برای شستشو نیز همانند یک لباس میتوان از ماشین لباسشویی استفاده کرد و یا با دست در آب سرد و یا گرم شستشو داد. و اما، این پوشاک مناسب چه کسانی نیست؟ باتوجه به نزدیک شدن به فصل گرم سال، این پوشاک برای افرادی که بیش از حد احساس گرما میکنند مناسب نیست.

بک پوش مردانه ضد تعریق

598,000 تومان
بک پوش مختص افرادی است که در ناحیه زیر بغل و پشت کمر تعریق دارند در ناحیه زیر بغل و پشت کمر این لباس از کوال فابریک استفاده شده به گونه ای که عرق را به خود جذب کرده و مانع نشت ان بر روی لباس میشود در قسمت جلویی آن برای خنکی بیشتر از پارچه توری اسپیسر استفاده شده است. قابلیت تنفس پذیری بالا که باعث میشود هوا از لباس جریان داشته باشد و بدن دم نکند. دارای سوپر جاذب دئودورایزر ضد بوی عرق تولید شده با فناوری SPL کوال فابریک ممانعت از شوره بر روی لباس برای شستشو نیز همانند یک لباس میتوان از ماشین لباسشویی استفاده کرد و یا با دست در آب سرد و یا گرم شستشو داد.   و اما، این پوشاک مناسب چه کسانی نیست؟ باتوجه به نزدیک شدن به فصل گرم سال، این پوشاک برای افرادی که بیش از حد احساس گرما میکنند مناسب نیست.

بوگیر سرویس بهداشتی کوال

165,000 تومان
 • این مدل بوگیر با تولید رادیکال های آزاد می تواند بوی بد را تجزیه و حذف کند.
 • برای شارژ این بوگیر و بهبود عملکردش می توان آن را در معرض نور خورشید قرار داد.
 • بسته به میزان بوی نامطبوع، عمر مفید این بوگیرها از 4 ماه تا 8 ماه متغیر است.
 • پوشش این مدل از بوگیرها، اسپیسر است و در درون آن گرانول های حاوی ماده موثره هستند.
 • گرانول های موجود در این پدفیلتر به دلیل  فرج ها و خلل های زیادی که دارند، بوهای نامطبوع و ناخوشایند را به دام انداخته و تجزیه و حذف میکنند.
 • این فیلتر تصفیه کننده قابلیت آویز در هر قسمت را که بخواهید دارد
 • این محصول دانش بنیان بوده و دارای گواهی نانومقیاس از ستاد توسعه فناوری نانو است

بوگیر سطل زباله کوال

165,000 تومان
 • این مدل بوگیر با تولید رادیکال های آزاد می تواند بوی بد را تجزیه و حذف کند.
 • برای شارژ این بوگیر و بهبود عملکردش می توان آن را در معرض نور خورشید قرار داد.
 • بسته به میزان بوی نامطبوع، عمر مفید این بوگیرها از 4 ماه تا 8 ماه متغیر است.
 • پوشش این مدل از بوگیرها، اسپیسر است و در درون آن گرانول های حاوی ماده موثره هستند.
 • گرانول های موجود در این پدفیلتر به دلیل  فرج ها و خلل های زیادی که دارند، بوهای نامطبوع و ناخوشایند را به دام انداخته و تجزیه و حذف میکنند.
 • این فیلتر تصفیه کننده قابلیت آویز در هر قسمت را که بخواهید دارد
 • این محصول دانش بنیان بوده و دارای گواهی نانومقیاس از ستاد توسعه فناوری نانو است

بوگیر سیگار کوال

165,000 تومان
 • این مدل از بوگیرها تنها با تولید رادیکال های آزاد بوی سیگار را به خود جذب کرده و تجزیه می کنند.
 • به منظور بهبود عملکرد این بوگیر می توان آن را در معرض خورشید قرار داد.
 • بسته به آلایندگی های موجود در محیط، طول عمر مفید بوگیر از 4 ماه تا 8 ماه متغییر خواهد بود.
 • بوگیرهای کوال از اسپیسر ساخته شده و در درون آن گرانول های حاوی ماده موثره هستند.
 • گرانول های موجود در این پدفیلتر به دلیل  فرج ها و خلل های زیادی که دارند، بوهای نامطبوع و ناخوشایند را به دام انداخته و تجزیه و حذف میکنند.
 • این محصول دانش بنیان بوده و دارای گواهی نانومقیاس از ستاد توسعه فناوری نانو است.
فروشگاه
0 لیست علاقه مندی ها
0 مورد سبد خرید
حساب من

مشاوره رایگان

جهت مشاوره برای پوشاک ضد تعریق فرم مقابل را تکمیل نمایید

ارتباط با تیم پشتیبانی کوال
1
پشتیبانی
Scan the code
پشتیبانی واتساپ کوال
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟